Pustka wielkich cisz

Ostatnio dość przypadkowo trafiłem na książkę "Pustka wielkich cisz" napisaną przez Łukasza Supergana, opowiadającą o pierwszym samotnym przejściu Łuku Karpat. Autor w zajmujący sposób opisuje swoje czasem bardzo osobiste przeżycia, walkę z przeciwnościami i pokonywanie kolejnych kilometrów górskich szlaków. Dodatkowym smaczkiem są piękne fotografie pokazujące piękno Karpat. Cała książka jest świadectwem tego, jak jedna podróż może odmienić życie człowieka i wpłynąć na jego dalsze życie.

Zdjęcie pobrane z http://www.lukaszsupergan.com
Książkę czytałem z zapartym tchem, z uwagą śledząc zarówno sukcesy jak i błędy autora. Zresztą z tych ostatnich starałem się wyciągnąć dla siebie jak najwięcej nauki na przyszłość - zawsze lepiej uczyć się na błędach cudzych niż swoich. Moim zdaniem w książce jest trochę mało miejsca poświęconego ludziom spotkanym po drodze, ale do podobnej konkluzji doszedł również autor przeglądając swoje notatki z podróży, więc miejmy nadzieję, że jeżeli Łukasz zdecyduje się na kolejną książkę ten aspekt będzie bardziej rozwinięty.

Pozycja ta do nabycia jest jedynie w formie elektronicznej poprzez stronę autora (klik) i co ciekawe jest to produkt bezcenny. Można ją otrzymać za dowolną dotację, która zostanie przeznaczona na kolejne podróże Łukasza. Ja ze swojej strony mogę tylko zachęcić do kupna i życzyć miłej lektury.


Komentarze